Co warto zobaczyć na Gran Canarii

Gran Canaria kryje w sobie tak wiele atrakcji, że niemożliwe jest by skorzystać ze wszystkich w tydzień. Kolejną przeszkodą mogą okazać się fundusze jakie mamy do dyspozycji. Najlepiej więc jeszcze w domu przeanalizować możliwości i zdecydować się co na wyspie będziemy robić, ponieważ miejscowi mają wyjątkowy dar przekonywania, a luz jaki nam towarzyszy na wakacjach może spowodować, że damy namówić się na coś z czego nie do końca będziemy zadowoleni.

zachod slonca

Gran Tour

gran-tour-slide

Wycieczka, dzięki której możemy zobaczyć dlaczego Gran Canaria nazywana jest kontynentem w miniaturze. Podróż zaczyna się wcześnie rano (ale nie, nie jest to czwarta – zdążycie zjeść śniadanie), a środkiem transportu jest autobus. Zwiedzaniu towarzyszy przewodnik, który przedstawi wiele ciekawych faktów na temat wyspy, jej mieszkańców, klimatu i zabytków. Nie wiem, czy Grand Tour organizowane przez poszczególne biura podróży mają tą samą trasę, opiszę więc w skrócie to, w którym sama uczestniczyłam.

Read more »

Obcowanie z naturą w Palmitos Park

palmitos-park-slide

Palmitos Park to wyjątkowa atrakcja, której niestety nie było dane mi zobaczyć. Liczę, że kiedyś wrócę na Gran Canarię i zrekompensuję sobie ten brak.

Jest to ogród zoologiczny i botaniczy, różniący się jednak zdecydowanie od naszych rodzimych zoo. W Palmitos Park zobaczycie kolorowe, egzotyczne gatunki ptaków: papugi, kolibry, tukany, flamingi i równie piękne i barwne gatunki ryb, zamieszkujące podwodną część naszego świata.

Read more »

Gran Canaria wakacje