Gran Canaria – atrakcje dla dzieci

atrakcje-dla-dzieci-gran-canaria

Wczasy z dziećmi na Gran Canarii to znakomity pomysł. Rodzinnie spędzony czas na wyspie naładuje was na cały rok. Wyspa oferuje nie tylko piękne miejsca, ciepłą, przejrzystą wodę i piasek, ale także mnóstwo atrakcji dla całej rodziny. Warto się z nimi zapoznać, aby jak najlepiej zaplanować ten urlopowy czas. Dzięki temu nic interesującego Wam nie umknie.

Sioux City

Na gran Canarii miłośnicy dzikiego zachodu przeżyć mogą ciekawą przygodę. Na 320 tys. m2 znajdziecie park tematyczny Sioux City. Oprócz odwzorowanej architektury miasta z saloonem, biurem szeryfa, wiezieniem i ranczem, w parku odbywają się także różnego rodzaju pokazy jak na przykład napad na bank czy walka kowbojów. Na terenie parku jest także mini zoo oraz restauracja. Z wyprawy do Sioux City ucieszą się z pewnością także dzieci, bo który maluch nie zachwyciby się, gdyby na żywo zobaczył kowboi na koniach spacerujących po miasteczku, widzianym dotąd tylko w filmach.

sioux city Read more »

Gran Tour

gran-tour-slide

Wycieczka, dzięki której możemy zobaczyć dlaczego Gran Canaria nazywana jest kontynentem w miniaturze. Podróż zaczyna się wcześnie rano (ale nie, nie jest to czwarta – zdążycie zjeść śniadanie), a środkiem transportu jest autobus. Zwiedzaniu towarzyszy przewodnik, który przedstawi wiele ciekawych faktów na temat wyspy, jej mieszkańców, klimatu i zabytków. Nie wiem, czy Grand Tour organizowane przez poszczególne biura podróży mają tą samą trasę, opiszę więc w skrócie to, w którym sama uczestniczyłam.

Read more »

Obcowanie z naturą w Palmitos Park

palmitos-park-slide

Palmitos Park to wyjątkowa atrakcja, której niestety nie było dane mi zobaczyć. Liczę, że kiedyś wrócę na Gran Canarię i zrekompensuję sobie ten brak.

Jest to ogród zoologiczny i botaniczy, różniący się jednak zdecydowanie od naszych rodzimych zoo. W Palmitos Park zobaczycie kolorowe, egzotyczne gatunki ptaków: papugi, kolibry, tukany, flamingi i równie piękne i barwne gatunki ryb, zamieszkujące podwodną część naszego świata.

Read more »

Gran Canaria wakacje