Pogoda na Gran Canarii

pogoda na Gran Canarii

Gran Canaria to wyspa, na której wakacyjną pogodą możesz cieszyć się przez cały rok!

Bezustanne ciepło i słońce, z bardzo małą różnicą pomiędzy porami roku. Lato jest gorące i suche, a zimy są tylko nieznacznie chłodniejsze z kilkoma deszczowymi dniami.Wyspa jest trzecia co do wielkości wśród Wysp Kanaryjskich w Hiszpanii, często nazywana „Wyspą Wiecznej Wiosny”, ze względu na jej fenomenalny klimat. Wyspy Kanaryjskie położone są daleko na południe od kontynentalnej części Hiszpanii, w pobliżu zachodniego wybrzeża Afryki Północnej. Południowe położenie tej wyspy, na tej samej szerokości geograficznej co Sahara, powoduje, że jest ona o wiele bardziej gorąca niż kontynentalna część Hiszpanii w zimie.

Read more »

Moje wakacje na Gran Canaria

Decyzja o spędzeniu wakacji na Gran Canarii wynikła z tego, że chciałam wszystko na raz: i góry i morze, dobrą pogodę, klimat i egzotykę, sporo atrakcji i to wszystko za rozsądne pieniądze. Jak się później okazało była to jedna z najlepszych „urlopowych” decyzji.
Gran Canaria to miejsce, które mnie oczarowało i za każdym razem, gdy oglądam zdjęcia pragnę jak najszybciej tam wrócić.

Jeśli wybieracie się tam w najbliższym czasie, albo wahacie się czy aby na pewno zdecydować się na wyjazd, poznajcie tę wyspę nieco bliżej. Szkoda polecieć na nią i z własnej nieświadomości przegapić to, co ma do zaoferowania, albo co gorsza, nie polecieć z przekonaniem, że nie ma tam nic do zobaczenia.


 

Trochę geografii

Gran Canaria jest trzecią co do wielkości w archipelagu Wysp Kanaryjskich. Choć należą one do Hiszpanii, geograficznie leżą rzut beretem od północno-zachodniego wybrzeża Afryki. Nic więc dziwnego, że ciągle jest tam ciepło.
wyspy-kanaryjskie

 

Read more »

Gran Canaria wakacje