Pogoda na Gran Canarii

pogoda na Gran Canarii
Podziel się z innymi!Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestShare on StumbleUponShare on TumblrTweet about this on TwitterEmail this to someone

Gran Canaria to wyspa, na której wakacyjną pogodą możesz cieszyć się przez cały rok!

Bezustanne ciepło i słońce, z bardzo małą różnicą pomiędzy porami roku. Lato jest gorące i suche, a zimy są tylko nieznacznie chłodniejsze z kilkoma deszczowymi dniami.Wyspa jest trzecia co do wielkości wśród Wysp Kanaryjskich w Hiszpanii, często nazywana „Wyspą Wiecznej Wiosny”, ze względu na jej fenomenalny klimat. Wyspy Kanaryjskie położone są daleko na południe od kontynentalnej części Hiszpanii, w pobliżu zachodniego wybrzeża Afryki Północnej. Południowe położenie tej wyspy, na tej samej szerokości geograficznej co Sahara, powoduje, że jest ona o wiele bardziej gorąca niż kontynentalna część Hiszpanii w zimie.


Mimo wszystko jednak są one na ogół chłodniejsze, niż można by się było spodziewać na tej szerokości geograficznej z powodu otaczającego morza i północno-wschodnich pasatów. W ciągu roku roku na Gran Canarii temperatura waha się od 26-28 ° C latem i 22-24 ° C w zimie.

temperatura-na-gran-canarii

Na najwyższych szczytach na Gran Canarii widać czasem zimą śnieg, na wybrzeżu natomiast śmiało można się opalać. Jedynie woda w oceanie zimą raczej okaże się zbyt chłodna by zażywać kąpieli. Dlatego też w hotelach mamy do dyspozycji baseny.

temperatura-wody-gran-canaria

Można go znaleźć jako idealne miejsce wypoczynku zarówno dla swoich zimowych i letnich wakacji. Ogólnie, Gran Canaria ma dobry i łagodny klimat przez cały rok.

Miasto Las Palmas na Gran Canarii, posiada najlepszy klimat spośród wszystkich miast świata.Średnia roczna temperatura wynosi tam 22 ° C.

Pogoda na Gran Canarii:

Podziel się z innymi!Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestShare on StumbleUponShare on TumblrTweet about this on TwitterEmail this to someone

Napisz komentarz

Gran Canaria wakacje