Podróż na Gran Canaria

Podziel się z innymi!Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestShare on StumbleUponShare on TumblrTweet about this on TwitterEmail this to someone

Ja zdecydowałam się na wycieczkę z biurem podróży i wydaje mi się, że w przypadku tygodniowego pobytu na Gran Canarii wcale nie jest to zła decyzja. Ponieważ Gran Canaria to wyspa, położona w bliskim sąsiedztwie Afryki najwygodniejszy i najszybszy sposób, aby się na nią dostać to samolot (podróż trwa około 6 godzin). Biura podróży czarterują loty, dzięki czemu cała wycieczka (z noclegiem, śniadaniami i obiadokolacją) może kosztować niewiele więcej niż kupiony samodzielnie bilet lotniczy, a w dodatku jest to lot bezpośredni. Kupując bilety samodzielnie musimy liczyć się z tym, że czeka nas przesiadka i często długie oczekiwanie na lotnisku na drugi lot.

LĄDOWANIE

Lot był dość męczący – sześć godzin w klasie ekonomicznej nie miało zbyt dobrego wpływu na mój kręgosłub. Odbyłam się on jednak w atmosferze ekscytacji i oczekiwania, które zmieniła się w lekkie niepokój, gdy samolot zaczął kołować nad wyspą. Dlaczego? Bo sądziłam, że dostrzegę przez szybę samolotu soczyste barwy tonącej w słońcu Gran Canarii. Tymczasem zobaczyłam burą, skalistą wyspę, która daleka była od moich wyobrażeń. Podróż z lotniska do hotelu w Meloneras początkowo także nie wzbudzała zachwytu, jedynie piękne słońce nie pozwoliło mi martwić się zbytnio otoczeniem.

droga-z-lotniska-gran-canaria-2

Im bliżej jednak byliśmy Maspalomas coraz więcej było zieleni, kwiatów i palm, które stworzyło klimat, jakiego oczekiwałam.

droga-z-lotniska-gran-canaria

meloneras-gran-canaria

 

Podziel się z innymi!Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestShare on StumbleUponShare on TumblrTweet about this on TwitterEmail this to someone

Napisz komentarz

Gran Canaria wakacje