Las Palmas

Podziel się z innymi!Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestShare on StumbleUponShare on TumblrTweet about this on TwitterEmail this to someone

Miasto będące stolicą Gran Canarii. Gdybym miała kilka dni więcej z pewnością zwiedziłabym Las Palmas. Można wybrać się zarówno na wycieczkę zorganizowaną na przykład przez wasze biura podróży, albo zwiedzić miasto na własną rękę. Jeżeli nie chcecie wypożyczać samochodu, możecie śmiało zdecydować się na lokalną komunikację.

Miłośnikom zabytków proponuję spacer po dzielnicy Vegueta, gdzie na licznych jej placach (Plac Świętej Anny, Pilar Nuevo Plac Świętego Ducha), skwerach i przy uliczkach urok swój roztaczają stare kamieniczki, a muzea zapraszają spragnionych historii (jednym z nich jest Muzeum Kolumba, gdyż odwiedził on Gran Canarię podróżując do Ameryki)

Warto zobaczyć Park Doramas, Przystań Jachtową czy Park Santa Catalina – w którym odbywają się Karnawały.

W okolicy miasta odwiedzić możecie miejscowość Tafira i zobaczyć Caldera de Bandama – pozostałość po wygasłym wulkanie (który zobaczycie także zapewne wybierając się na Gran Tour)

Las Palmas to miasto, mogące poszczycić się kilometrami plaż z których największa to 3 kilometrowa Las Canteras, jest także Alcaravaneras w sąsiedztwie Przystani Jachtowej oraz Playa de La Laja z ciemnym piasku – często spotkać tam można miłośników surfingu oraz wędkarstwa.

Oczywiście w Las Palmas nie zabraknie handlowych uliczek i centrów, hal targowych i jarmarków, a także lokali gastronomicznych, w których będziecie mogli degustować lokalną kuchnię, tapas i słodycze.

Wycieczka zorganizowana obejmuje zwykle przejazd do Arucas i wizytę w fabryce słynnego kanaryjskiego ron miel – rumu miodowego. Cena ok. 30 EUR

Podziel się z innymi!Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestShare on StumbleUponShare on TumblrTweet about this on TwitterEmail this to someone

Napisz komentarz

Gran Canaria wakacje